Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!

Ernestyna Szpakowska-Loranc z Politechniki Krakowskiej. Wśród beneficjentów programu będzie prof. dr Inna Ivashchenko z Ukrainy, która w zespole dr hab. W ostatnich latach ogromne zainteresowanie społeczności naukowej budzą w tym kontekście perowskity halogenkowe (CsPbCl(Br,I)3). Oprócz wielu zalet, posiadają jednak poważną wadę – w ich składzie znajduje się toksyczny ołów. Nawet jego niskie stężenie powoduje zagrożenie dla środowiska i jest szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Mgr inż. Agnieszka Kostecka-Stec nową kanclerz Politechniki Krakowskiej

Z okazji jubileuszu ciekawe inicjatywy, uzupełniające główny program obchodów, przygotowały też wydziały Politechniki. Każdemu z 8 wydziałów poświęcony będzie jeden miesiąc z jubileuszowego roku. Zorganizują też wystawy, konferencje naukowe i dni branżowe. Oficjalna inauguracja obchodów 80-lecia odbędzie się 13 stycznia 2025 r. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Politechniki Krakowskiej w Teatrze im.

Badania ankietowe w społeczności PK

Od tego czasu konsekwentnie Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Rada Osiedla Domów Studenckich PK organizuje przedświąteczne działania charytatywne. – „Mikołajki – Studenci Dzieciom” to niesamowita akcja polegająca na wspólnym działaniu nie tylko studentów i absolwentów, lecz także pracowników PK oraz osób zewnętrznych. W tym przypadku nie ma podziału – działamy razem! Niesamowite jest obserwowanie na własne oczy, w jakich wspaniałych okolicznościach integruje się społeczność Politechniki Krakowskiej – mówi koordynatorka przedsięwzięcia, Kinga Wojciechowska. W tegorocznej edycji programu „Talenty Jutra” zgłoszonych zostało niemal 100 prac. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 25 najlepszych projektów, z których 23 zostało wyróżnionych, a dwa otrzymały nagrodę specjalną 3W.

Podczas takich indywidualnych rozmów podpowiedzą oni jak skorzystać z ulg podatkowych na działalność B+R. Politechnika Krakowska podpisała umowę o współpracy z utytułowanym polskim klubem sportowym – Cracovią. Obejmie wspólne działania w obszarze naukowo-badawczym, działalność dydaktyczną, współpracę przy szkoleniu i doskonaleniu kadr oraz organizacji stażów i praktyk dla studentów. Politechnika włącza się w zainicjowany przez klub program edukacyjny „Pasy z Wiedzą”.

Mgr inż. Gabriela Hodacka wśród laureatów programu „Talenty Jutra”

  • Wszystkie sprawdzone przez nas obiekty są oznakowane, a protokoły z przeglądu przesyłane dalej do inspektoratów nadzoru.
  • – BIM to to nie tyle narzędzie czy jakaś nowa technika, ale całkowicie nowe podejście do cyfryzacji budownictwa – mówi dr inż.
  • Ostatecznie wpłynęły 82 fotografie wykonane przez 25 autorów.
  • Znamy nazwiska studentów, którzy weszli w skład Prezydium Forum Uczelni Technicznych – jednej z dziesięciu komisji branżowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, na kadencję 2024.
  • Centrum Badawcze Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki oprócz działalności naukowej prowadzić będzie również działania edukacyjne i dydaktyczne skierowane do studentów i  doktorantów oraz słuchaczy Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Byli studentami Wydziału, a architektura i inspiracje z niej czerpane pozostały ważną częścią ich twórczej drogi zawodowej, choć nie jest nią praktykowanie architektury. Wszyscy są dziś uznanymi w świecie artystami – malarzami, także rysownikami, grafikami. Nowych Ambasadorów WA PK ogłoszono 1 października 2024 r. Podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego. Wyróżnionych reprezentował podczas wydarzenia Marcin Maciejowski. Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały wiele dziedzin życia.

Studenci architektury krajobrazu PK z troską o zabytkową przestrzeń Krakowa

Wykłady z filozofii, historii Krakowa, historii sztuki, muzyki XIX w., psychologii społecznej czy zdrowia. Były także cieszące się dużym zainteresowaniem wykłady podróżnicze dotyczące urokliwych miejsc na mapie Polski, ale także Chin czy Madery. Słuchacze mogli skorzystać z lekcji języka angielskiego, udoskonalić obsługę smartfonów czy poćwiczyć umysł podczas zajęć treningu pamięci. W ramach UTW PK dostępnych było aż osiem rodzajów zajęć z zakresu sportu i tańca. Wiemy, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób w wieku senioralnym, a ponadto zajęcia ruchowe cieszą się największym zainteresowaniem słuchaczy.

Kampus PK w Czyżynach tematem projektów studenckich i  warsztatów “EKO SMART PK”

Poziom bioróżnorodności warto badań, monitorować i obserwować poziom ewentualnych zagrożeń. Najwięcej laureatów w tej edycji programu stypendialnego PK studiuje na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki – 6 osób. 5 osób – zdobywców zimowej edycji Plinko bez depozytu stypendiów – studiuje na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, po 3 laureatów to studenci Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Lądowej, zaś 1 osoba z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Wśród doktorantów 3 osoby reprezentowały dyscyplinę inżynieria chemiczna, 1 – inżynierię środowiska, górnictwo i energetykę, 1 – inżynierię materiałową. Celem konkursu „Studia z Przyszłością” jest akredytowanie, wyróżnianie oraz promocja wśród kandydatów na studia najlepszych kierunków i specjalności kształcenia prowadzonych przez polskie uczelnie wszystkich typów.

Shopping Cart